arkaplansız.png

less. mail grubu!

Bir kere kullanıp attığımız plastiklerin elimizden çıktıktan sonra gezegende nelere sebep olduğunu düşünmek zorundayız. Amacımız tek kullanımlık plastiklerin sürdürülebilir alternatiflerini sizlere sunmak. 

Ayrıca özel hayatımızda bulduğumuz ipuçlarını sizinle paylaşıyoruz. Paylaşımlardan haberdar olmak için mail grubumuza katılın!

Copyright © Tüm hakları saklıdır.

  • less.

Koronavirüs Salgını, Karantina ve Doğanın Uyanışı

En son güncellendiği tarih: 7 gün önceTüm dünya koronavirüs salgını etkisinde. Çin'de başlayan salgın; İtalya, İran, Güney Kore, Fransa ve kısa sürede tüm dünyayı sardı.
Küresel bir kriz yaşanıyor. Salgının yayılma hızını durdurmak için hükümetler evden çıkılmaması yönünde çağrıda bulunuyor. Hastalığın henüz tedavisi bulunamadı ve önümüzdeki sürecin belirsizliği endişe yaratıyor.
Yaşadığımız bu olağanüstü durumun sonucunda farkettiğimiz olumlu değişimler de var. Salgını durdurmak için tüm dünyada hayat durdu. İnsanlar sokaklardan çekildi, trafik durdu. Bununla beraber doğa nefes almaya başladı. Havadaki nitrojendioksit oranında ciddi düşüş görüldü. Özellikle fabrikaların ve endüstriyel üretimin durması hava kirliliğinin azalmasında büyük bir etken oldu.
Çin ve İtalya'da hava kirliliğindeki değişim uydu fotoğraflarıyla kanıtlandı. 13 Mart'ta yayınlanan uydu görüntüleri Ocak ve Mart ayındaki farkı gözler önüne seriyor.İçinde bulunduğumuz karamsar dönem bir gün son bulacak. Yeniden sokağa çıkacak, işe gidecek, arkadaşlarımızla buluşabileceğiz. Peki bu süreci tamamen unutup eski yaşantımıza kaldığımız yerden devam mı edeceğiz? Yoksa bu yaşadıklarımızdan ders çıkarabilecek miyiz? Kentlerin insansızlaşmasıyla beraber doğada bu kadar kısa sürede yaşanan değişimi siz nasıl yorumluyorsunuz? Düşünmek ve tartışmak için bolca vaktimiz varken gelin gözlemlediklerimizi beraber konuşalım.

70 görüntüleme1 yorum
0
  • Instagram
  • Facebook

COVID- 19  süresince kargo hakkında güncel bilgiler için instagram sayfamızı takipte kalınız.